Sık Sorulan Sorular


 • Askılı konteyner ekipmanlarının montajı esnasında konteyner zarar görür mü?
 • Askılı konteyner ekipmanlarının kurulumu ortalama ne kadar sürer?
 • Askılı konteyner ekipmanlarının montajı için bir altyapı gerekli midir?
 • Tekstil ürünleri konteynerin içinde nem, koku, toz gibi dış etkenlerden etkilenir mi?
 • Askılı konteyner kurulumu için kaç gün önceden sipariş vermeliyim?
 • Şu anda hangi şehirlerde askılı konteyner hizmeti alabiliriz?
 • Yüklemeye karar verdiğim üründen bir konteynere ne kadar sığacağını nereden bileceğim?
 • Kaç tip askılı konteyner vardır?
 • Askılı konteyner ile ürünlerimi sevk etmem bana ne gibi bir avantaj sağlar?
 • Ürünlerimin varış noktasında tekrar ütülenme ihtiyacı olur mu?
 • Askılı yükleme yapılan ipler kaç kg taşır?
 • Askılı yükleme barları ortalama kaç kg yük taşır?
 • Askılı konteynere ürünlerimi yüklemem kaç saat sürer?
EBBİ Lojistik Çözümleri tarafından geliştirilen askılı konteyner ekipmanlarının kurulumu ve sökümü esnasında konteynere herhangi bir kaynak, vidalama, delme vb. bir işlem uygulanmaz, bundan dolayı konteynere hiçbir zarar verilmez.
Bir konteynerin montaj işlemi ortalama 75 ile 105 dakika arasında sürmektedir.
Askılı konteyner ekipmanlarının montajı için aydınlık bir ortamın olması, gece montaj yapılacaksa monofaze bir elektrik prizinin mevcut olması yeterlidir. Montajın yapılacağı yerde tırın yanaşacağı bir rampanın olması işlem süresini kısaltacak bir unsurdur.
Kesinlikle hayır! EBBİ Lojistik Çözümleri, tüm kurulumlarında kendi üretmiş olduğu, konteynerin tüm yüzeylerini kaplayan, konteyner koruma naylonu kullanmaktadır. Bu ürün sayesinde ürünler konteyner ile temas etmeyerek nem, su, kokuya maruz kalmaz. Ayrıca, ürünlerin denizde kalış sürelerini hesap ederek, belli miktarlarda nem alıcı kullanıp tekstil ürünlerinin kuru bir ortamda sevk edilmesini garanti ediyoruz.
Siparişiniz en az 48 saat öncesine kadar EBBİ Lojistik Çözümleri’ne bildirilmelidir. Ancak iş yaptığımız coğrafyanın ve hizmet verdiğimiz tekstil ve lojistik sektörünün realitelerini bildiğimiz için 12 saate kadar verilen ekspres siparişleri de karşılayacak esnekliğe sahibiz.
İstanbul ve İzmir
Tecrübelerimize dayanarak geliştirdiğimiz “Askılı Konteyner Hesaplama Aracı” ile hangi ürünün hangi tip konteynerde kaç adet taşınabileceğini bulabilirsiniz.
Askılı Konteyner Ekipmanları 20' DC, 40' DC, 40' HC ve 45' HC olarak 4 konteyner tipine uygulanabilir. Ayrıca, ip, şerit ve 2 kat ştangalı ve 3 kat ştangalı olarak üretilebilir. Ürününüz için hangi askılı ekipmanının uygun olduğuna karar vermek için EBBİ Lojistik Çözümleri ile iletişime geçebilirsiniz.
Askılı konteyner öncelikle kara nakliyesine göre 50% oranında ekonomiktir. Tekstil için uygun dorse bulma sorunu yoktur, herhangi bir konteynere EBBİ Lojistik Çözümleri aracılığı ile askılı konteyner ekipmanı uygulatıp ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Tek seferde %20’ye varan oranlarda daha fazla ürün yükleme imkanı sunulur.
EBBİ Lojistik Çözümleri tarafından önerilen miktarlarda yükleme yapılması halinde ürünleriniz yüklediğiniz gibi karşı tarafa ulaşır. Daha fazla yüklemeyi tek seferde yapmak isterseniz belli riskleri de almış olursunuz.
Askılı yüklemelerde kullandığımız iplerin kopma mukavemeti yaklaşık 400 kg dır. Ancak konteynerin denizde taşındığını göz önünde bulundurarak , sağlıklı yükleme için önerimiz bir ipe 60 kg dan fazla yüklenmemesidir.
Önerdiğimiz maksimum yük kapasitesi profil başına 500 kg dır.
Çalışan sayısına, yükleme yapılacak yerin fiziki koşullarına ve yüklenecek ürüne göre bu süre değişebilmekle birlikte tek bir 40' lık konteyner için 3 çalışanınız ile 4 saat süre ayırmanız önerilir.
 • Karton palet kaç kg yük taşır?
 • Karton palet sık ve açık alanda kullanım için uygun mudur?
 • Karton paleti neden kullanmalıyım?
 • Karton palet ısıl işlem veya fumigasyon gerektirir mi?
 • Karton Paletin neden daha çevreci olduğu söylenir?
 • Karton paletler, karton koli yapılan oluklu mukavvadan mı üretilir?
Bir karton paletin taşıma kapasitesi, ebatına, seçtiğiniz taşıyıcı ayak çeşidine ve palet üst tabaka kalınlığına göre değişkenlik gösterebilir. Standart olarak ürettiğimiz euro palet ölçülerindeki (80*120*12 cm) paletler için taşıma yükü olarak maksimum 750 kg önermekteyiz.
Karton paletler daha çok tek seferlik yükleme ve iç depolama için uygun olan ürünlerdir.
Karton paletin en önemli avantajı mevcut palet opsiyonlarına göre 1/3 oranında daha hafif olmasıdır.
Karton paletlerde ISPM 15 standartı aranmaz. Isıl işlem ve fumigasyon gereksinimi yoktur. Gıda ihracatları için uygun ve zahmetsiz bir çözümdür.
Karton palet 100% geri dönüştürülebilir kağıttan üretilmiş olup, tekrar geri dönüşüme gider.
Karton paletler ile karton kolinin hammaddesi aynıdır ancak karton paletlerin imalatında "Petek Panel" denilen farklı bir teknoloji ile üretilmiş levhalar kullanılmaktadır. Bu panel teknolojisi 2. dünya savaşından sonra yıkılan evleri daha hızlı inşa edebilmek amacıyla bulunmuş ve günümüzde halen pek çok alanda başarıyla kullanılmaktadır.